JK-BD6A20S10P
රු35,000.00 Original price was: රු35,000.00.රු33,000.00Current price is: රු33,000.00.
Category: Electronics
Description
Main technical parameters:
JK-BD6A20S10P
Working voltage: 20~100V
Main Specifications
| Li-ion | 7S~20S |
| Lifepo4 | 8S-20S |
| LTO | 12S~20S |
| Balance way | Active Balance |
| Active balance current | 0.6A |
| MOSFET | 1mΩ |
| Continuous discharge current | 100A |
| Peak discharge current | 200A |
| Over current protection | 10A-100A adjustable |
| out cableway | same port |
| single cell voltage scale | 1-5V |
| Voltage accuracy | ±3mV |
| Over charge protection voltage | 1.2V-4.35V adjustable |
| Over charge protection release | 1.2V-4.55V adjustable |
| Over current protection release time | 2S-120S adjustable |
| Over discharge protection voltage | 1.2V-4.35V adjustable |
| Over discharge protection release | 1.2V-4.35V adjustable |
| Temp sensor quantity | 3 |
| Short circuit protection | YES |
| BT function | Support Android and IOS |
| GPS remote control | Support |
| Other communication port | RS485/CAN (customize) |
| Size | 162*102*20mm |
2.2 Use of environmental conditions
- a) Operating temperature range: -30 ° C ~ 70 ° C;
- b) Power requirements: 20~100V.
- c) Power consumption: Equilibrium state 8mA@100V, unbalanced state 7mA@100V
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Shipping & Delivery
MAECENAS IACULIS
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Related products
11000mAh Mini Portable Battery Spot Welder Machine with LCD Screen for Professional Welding
3S 11.1V 25A w/Balance BMS Protection PCB Board
Earphone Headset with Mic for Mobile phone
High Power Led light Rechargeable Torch Light
Import placeholder for 9482
PowMr 6.5KW 48V All In One Solar Inverter With MPPT Solar Controller Hybrid Solar Inverter
Solar panel pwm charge controller lithium battery lifepo4 regulator 50A 12v 24v
රු15,000.00
* Automatic identification system voltage, 12V 24VÂ auto recognition