JK-BD6A20S10P
රු35,000.00 Original price was: රු35,000.00.රු33,000.00Current price is: රු33,000.00.
Category: Electronics
Description
Main technical parameters:
JK-BD6A20S10P
Working voltage: 20~100V
Main Specifications
| Li-ion | 7S~20S |
| Lifepo4 | 8S-20S |
| LTO | 12S~20S |
| Balance way | Active Balance |
| Active balance current | 0.6A |
| MOSFET | 1mΩ |
| Continuous discharge current | 100A |
| Peak discharge current | 200A |
| Over current protection | 10A-100A adjustable |
| out cableway | same port |
| single cell voltage scale | 1-5V |
| Voltage accuracy | ±3mV |
| Over charge protection voltage | 1.2V-4.35V adjustable |
| Over charge protection release | 1.2V-4.55V adjustable |
| Over current protection release time | 2S-120S adjustable |
| Over discharge protection voltage | 1.2V-4.35V adjustable |
| Over discharge protection release | 1.2V-4.35V adjustable |
| Temp sensor quantity | 3 |
| Short circuit protection | YES |
| BT function | Support Android and IOS |
| GPS remote control | Support |
| Other communication port | RS485/CAN (customize) |
| Size | 162*102*20mm |
2.2 Use of environmental conditions
- a) Operating temperature range: -30 ° C ~ 70 ° C;
- b) Power requirements: 20~100V.
- c) Power consumption: Equilibrium state 8mA@100V, unbalanced state 7mA@100V
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Shipping & Delivery
MAECENAS IACULIS
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Related products
11000mAh Mini Portable Battery Spot Welder Machine with LCD Screen for Professional Welding
3S 11.1V 25A w/Balance BMS Protection PCB Board
DC 300W 20A CC CV Constant Current Adjustable Step Down Converter Voltage Buck Current Source Module
Specifications:
Input Voltage: 6V to 40V DC(10V to 40V is suggested)
Output Voltage: 1.2V to 36V DC
Output Current: 20A(max.), 15A(suggested)
Efficiency: 95%(24V to 12V, 20A)
Output Ripple: ≤50mV
Wiring Method: Terminal
Short Circuit Protection: Self-recovery(cannot short circuit for long time)
Size: 60 x 53 x 27mm / 2.36 x 2.08 x 1.06"
VO+: Output positive
VO-: Output negative
+IN: Input positive
-IN: Input negative
CV: Output voltage adjustment
CC: Output current adjustment
EN: Enable, low voltage level shut off output; suspension, high voltage level is effective
Electric Digital Air Fryer Oven Metal Preset Dehydrator
High Power Led light Rechargeable Torch Light
Import placeholder for 9482
Mini DC-DC 4.5V-35V 5A 90W PWM DC Motor Speed Controller Module Speed Regulator Control Adjust Adjustable Board Switch 12V 24V
Specification:
Working voltage: DC4.5V-35V
Output current: 0.5A
Output power: 90W (maximum)
PWM frequency: 20KHz
Product size: 30mmx26mmx14mm/1.18x1.02x0.55''
Product weight: 14g
Â
Warm Tips:
1. DC positive and negative terminals do not reverse, otherwise the governor may be damaged.
Â
Package Included:
1 x Mini 5A 90W PWM 4.5-35V DC-DC Motor Speed Controller Module Regulator Adjustable