JK-BD6A20S10P
රු35,000.00 Original price was: රු35,000.00.රු33,000.00Current price is: රු33,000.00.
Category: Electronics
Description
Main technical parameters:
JK-BD6A20S10P
Working voltage: 20~100V
Main Specifications
| Li-ion | 7S~20S |
| Lifepo4 | 8S-20S |
| LTO | 12S~20S |
| Balance way | Active Balance |
| Active balance current | 0.6A |
| MOSFET | 1mΩ |
| Continuous discharge current | 100A |
| Peak discharge current | 200A |
| Over current protection | 10A-100A adjustable |
| out cableway | same port |
| single cell voltage scale | 1-5V |
| Voltage accuracy | ±3mV |
| Over charge protection voltage | 1.2V-4.35V adjustable |
| Over charge protection release | 1.2V-4.55V adjustable |
| Over current protection release time | 2S-120S adjustable |
| Over discharge protection voltage | 1.2V-4.35V adjustable |
| Over discharge protection release | 1.2V-4.35V adjustable |
| Temp sensor quantity | 3 |
| Short circuit protection | YES |
| BT function | Support Android and IOS |
| GPS remote control | Support |
| Other communication port | RS485/CAN (customize) |
| Size | 162*102*20mm |
2.2 Use of environmental conditions
- a) Operating temperature range: -30 ° C ~ 70 ° C;
- b) Power requirements: 20~100V.
- c) Power consumption: Equilibrium state 8mA@100V, unbalanced state 7mA@100V